Loading...
Menu

O mne

Cestou na trampovanie som si kúpil prvú fajku. Mal som 18 rokov a niektorí kamaráti fajčili, tak som kolegiálne vypúšťal obláčiky aj ja. Prešli desiatky rokov, ale moja prvá fajka mi kdesi schovaná zostávala. Po rokoch som sa nasťahoval na úpätie Malých karpát a pri častých potulkách lesom som obdivoval krásu dreva na odrezkoch po drevorubačoch.

Naučil som sa sušiť drevo tak, aby nepopraskalo a začal som s vyrezávaním mojich prvých fajok. Nie som stolár ani strojár a tak som sa učil na vlastných chybách. Vzdelaním som rádiologický laborant. A tak som si zakúpil bloky briáru a postupne som spoznával čaro tohto dreva. Kresba a prípadné miniatúrne kazy ma vedú k finálnemu tvaru a tak samotné drevo krásne komunikuje pri tvorbe.

Fajky vyrábam ako relax, každej venujem dostatok času. Vďaka mojej dcére Kataríne vznikla táto stránka, aby moja tvorba mohla potešiť aj vás.

Gabriel Tóth
Keď som mal 18, kúpil som si prvú fajku.

O mojej dcére

Ak by som mala opísať svojho otca troma slovami, tak by to boli práve tieto:

  • fajka, ktorej tabak mi voňal už za mlada;
  • les, do ktorého nás už ako deti brával a dodnes nám to zostalo;
  • zanietenosť pre veci, do ktorých sa pustí (ktorej nás - jeho tri dcéry naučil) 

Myšlienka značky Gabriel Tóth Pipes vznikla jedného dňa, keď som prišla pozdraviť otca do jeho dielne. Doslova ma očaril vyrobený stojan vyložený jeho vlastnoručne vystrúhanými fajkami, ktoré si sám vyrobil. Priznám sa, prvá myšlienka, ktorá mi prišla na um bola, že to načo nakúpil toľko fajok?? Až neskôr som pochopila, že jeho vášeň pre toto umenie od čias samotného fajčenia fajky výrazne pokročila.

Ako magister marketingu som nemohla dovoliť, aby tie unikátne, dokonale spracované a jedinečné kusy zostali iba na stojane v jeho dielni. Slovo dalo slovo a aktuálne sa môžeme pochváliť, že otcove fajky sa vychutnávajú už aj v Taliansku. Značka Gabriel Tóth Pipes nie je o biznise. Ide o príspevok do sveta umeleckých artefaktov a hlavne o potešenie kolegov fajkárov novou, unikátnou fajkou. Okrem toho po rokoch utužila vzťah otca s dcérou a funkčnosť tohto vzťahu môžete vidieť už aj na tejto stránke. 

Katarína už Csölleiová

(prostredná z troch šikovných dcér 🙂 )  

Katarína Csölleiová
Lesné fotenie